Najważniejsze indeksy giełdowe

Bezpłatne szkolenie

Czego dowiesz się biorąc udział w tym webinarze?

  • Ceny akcji poszczególnych spółek i ich wpływ na najważniejsze indeksy giełdowe, takie jak: NASDAQ, CAC 40, IBEX 35, DAX 30, NIKKEI 225, DOW JONES, S&P 500, FTSE 100,
  • Co to jest indeks giełdowy i w jaki sposób jest wyceniany?
  • Indeksy giełdowe skupiają największe spółki. Dowiedz się jakie spółki wchodzą w skład poszczególnych indeksów.
  • Indeks jest kompleksową informacją dotyczącą sytuacji na rynku lub w dowolnie wybranym jego segmencie.
  • Przekonaj się, w jakim stopniu indeks służy innym inwestorom do budowy osobistych wskaźników giełdowych.
  • Dowiedz się dlaczego indeksy stanowią zamiennik w portfelu rynkowym, który ma znaczenie w dywersyfikacji i typach rynków kapitałowych?
Zarezerwuj miejsce
Przepraszamy, ale w najbliższym czasie szkolenia nie będą organizowane, ze względów technicznych. W celu uzyskania informacji o najbliższym szkoleniu proszę o dokonanie rejestracji. Wiadomość z datą i godziną szkolenia wyślemy drogą mailowalą.

Prowadzący Webinar

Mateusz Jarzębski

Mateusz Jarzębski wieloletni obserwator rynków giełdowych i walutowych oraz analizy technicznej. Autor wielu webinarów z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej, psychologii inwestowania i obsługi platformy MT4. Kładzie nacisk na elementy fundamentalne, podpierając się analizą techniczną, a celem jest bezpieczne inwestowanie i money managment. Jego zdaniem najlepiej zarabiać tam, gdzie są duże pieniądze i właśnie to spowodowało zainteresowanie tematem rynków i inwestycji.

Mateusz Jarzębskij
Fakty tło

Czy wiesz, że ...

Pierwszy indeks giełdowy został opracowany 3 lipca 1884 r. w USA przez dziennikarza gazety Wall Street Journal, znanego finansisty, założyciela Dow Jones & Company - Charles Dow.

Największy procentowy spadek indeksu miał miejsce w ,,czarny poniedziałek" w 1987 roku, kiedy index Dow Jones stracił 22,6%.

Na końcu nazwy indeksów giełdowych może znajdować się liczba reprezentująca liczbę spółek akcyjnych, na podstawie których obliczany jest indeks: CAC 40, Nikkei 225, S & P 500.

Indeks Nikkei 225 został po raz pierwszy opublikowany 7 września 1950 r. przez Tokijską Giełdę Papierów Wartościowych.

Najwyższy kurs w historii index Nikkei 225 osiągnął 29 grudnia 1989 roku i było to 38 957,44 punktów.

Index DAX30 jest najważniejszym indeksem Giełdy Niemieckiej. Został uruchomiony 1 lipca 1988 roku.

Jeden z historycznych maksimów indeks DAX osiągnął 16 lipca 2007 r. – 8 105,69 punktów. Poziom ten został przebity w maju 2013 r. W czerwcu 2014 r. osiągnął 10 000 punktów.

Indeks FTSE uznaje się za barometr brytyjskiej gospodarki. Obok indeksów DAX i CAC 40 należy on do największych w Europie.

Spółki wchodzące w skład indeksu stanowią około 80% kapitalizacji giełdy London Stock Exchange.