Wyniki kwartalne, czyli publikacja raportów finansowych spółek giełdowych

Bezpłatne szkolenie

Czego dowiesz się biorąc udział w tym webinarze?

  • Czy wiesz, że sprawozdanie finansowe to podstawowe źródło informacji o spółce i jej kondycji finansowej?  Na szkoleniu dowiesz się jak rozumieć oraz analizować raporty finansowe.
  • Będziesz mógł nabyć wiedzę, dotyczącą dynamiki najpopularniejszych spółek giełdowych w AvaTrade.
  • Co zawiera raport finansowy i jaki wpływ ma on na kursy akcji danej spółki.
  • Notowania spółek w liczbach uwzględniając dźwignię finansową.
  • Jak inwestować w spółki na platformie handlowej. Wpływ sprawozdań finansowych spółek na ich notowania i odczyt na podstawie wykresów.
Zarezerwuj miejsce
Przepraszamy, ale w najbliższym czasie szkolenia nie będą organizowane, ze względów technicznych. W celu uzyskania informacji o najbliższym szkoleniu proszę o dokonanie rejestracji. Wiadomość z datą i godziną szkolenia wyślemy drogą mailowalą.

Prowadzący Webinar

Mateusz Jarzębski

Mateusz Jarzębski wieloletni obserwator rynków giełdowych i walutowych oraz analizy technicznej. Autor wielu webinarów z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej, psychologii inwestowania i obsługi platformy MT4. Kładzie nacisk na elementy fundamentalne, podpierając się analizą techniczną, a celem jest bezpieczne inwestowanie i money managment. Jego zdaniem najlepiej zarabiać tam, gdzie są duże pieniądze i właśnie to spowodowało zainteresowanie tematem rynków i inwestycji.

Mateusz Jarzębskij
Fakty tło

Czy wiesz, że ...

Rnald Wayne był trzecim współzałożycielem firmy Apple, wraz ze Stevem Jobsem i Stevem Woźniakiem. W 1976 roku sprzedał 10% swoich akcji za 800 $. Dzisiaj mógłby dostać 54 miliardy dolarów.

Pierwsza Giełda Towarowa pojawiła się w Brugii (Belgia) w 1409 roku. Miasto położone na wybrzeżu morskim, z powodzeniem prowadziło aktywny handel morski z Anglią, dzięki czemu stało się ważnym ośrodkiem handlu na północy Europy.

W 2005 r. młody przedsiębiorca z japońskiego banku chciał sprzedać jedną akcję J-Com za 640 tys. jenów. Zamiast tego przypadkowo sprzedał 640 000 akcji za 1 jena. Akcje o wartości około 3 miliardów dolarów sprzedano za około 5 000 USD.

Dziś oficjalnie jest około 200 giełd papierów wartościowych na świecie.

Największa giełda na świecie znajduje się w Nowym Jorku (NYSE) przy ulicy Wall Street 11.

Pierwsza książka o obrocie akcjami została napisana w roku 1688 roku.